Diákolimpiai nagyüzem Zala vármegyében

2024.05.09. 18:15

A kanizsai Hevesi-iskola hatodik az országos döntőn

Áprilisban újabb csapatsportágakban rendezték meg a Zala vármegyei diákolimpiai döntőket. A labdarúgásban volt nagyüzem, amellett a kisiskolás kézilabdázóknak is megrendezték a finálét. Most a hét végén pedig Zalaegerszeg adott otthont a III-IV. korcsoportos leány labdarúgó országos döntőnek, melyen a nagykanizsai Hevesi Sándor Általános Iskola a 6. helyen végzett.

A nagykanizsai Hevesi Sándor Általános Iskola az országos döntőben is jól szerepelt

Fotó: MDSZ

Természetesen a vármegyei döntőkről vezetett az út az egerszegi országos döntőbe is, ahol 20 csapat várta a sorsolást, majd a küzdelmeket. A zalai győztes, a nagykanizsai Hevesi Sándor Általános Iskola az A csoportba nyert besorolást, oda, ahol - mint később kiderült - a legjobb csapat, a szombathelyi is tartozott.

A nyitómeccsen a vasiak 8-0-ra nyertek a kanizsaiak ellen, de aztán a Hevesi legyőzte a Jászberényt (3-1), döntetlent játszott a Gyöngyössel (3-3), végül nyert a Kiskőrös ellen is (4-2). A csoportot a szombathelyi Zrínyi Ilona iskola csapata nyerte meg úgy, hogy még gólt sem kapott (36-0-as gólkülönbség), a Hevesi-iskola pedig a csoport második helyén végzett.

Batthyány Lajos Gimnázium csapata
Fotó: MDSZ

Innen folytatták a küzdelmeket, a kanizsaiak egy vereség után végül az 5. helyért játszhattak, de a Sándorfalvával 2-2-es végeredmény született, büntetőkkel pedig 2-0-ra nyerte a helyosztót a sándorfalvi csapat, a Hevesi-iskola így a 6. helyen végzett. A diákolimpiai bajnok ebben a korosztályban a szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola csapata lett, amely a fináléban 2-1-re nyert a budapesti Gloriett Sportiskolai Általános Iskola ellen.

Az országos döntőn szerepelt Hevesi-iskola csapata: Bergmann Dorina, Feurer Mira, Fritz Linett, Kele Janka, Lőczi Leila, Lőczi Lilla, Matyók Kincső Réka, Szabó Villő, Szokoly Réka, Tóth Janka Sára. Felkészítő: Takács András.

A korábbi, áprilisi Zala vármegyei döntők eredményei.

LABDARÚGÁS

Zrínyi Miklós-Bolyai János iskola sportolói
Fotó: MDSZ

II. korcsoport. Fiúk: 1. Zrínyi Miklós-Bolyai János iskola, Nagykanizsa (Horváth Bence, Mácsai Gergő, Majoros Botond Solt, Proszenyák László, Somfalvi Gergő, Strazsek Ábel, Szakács Ronnie, Tóth Dániel, Tóth Jácint, Tóth Milos. Felkészítő: Faller Zoltán), 2. Petőfi-iskola Zalaegerszeg, 3. Vonyarcvashegy, Eötvös-iskola.

Zalaegerszegi Petőfi Sándor Iskola csapata
Fotó: MDSZ

III. korcsoport. Fiúk: 1. Zalaegerszegi Petőfi Sándor Iskola (Bodrogi Ádám, Kelemen Valentin, Kondor Zalán, Nikitscher Ármin, Somodi Milán Soma, Sziva Barnabás, Zsiga Martin. Felkészítő: Szabó Gábor) 2. Tótszerdahely, Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola, 3. Nagykanizsa, Zrínyi Miklós-Bolyai János Iskola.

Hevesi Sándor Általános Iskola csapata
Fotó: MDSZ

III-IV. korcsoport Lányok: 1. Hevesi Sándor Általános Iskola, Nagykanizsa (Bergmann Dorina, Feurer Mira, Fritz Linett, Lőczi Leila, Lőczi Lilla, Matyók Kincső Réka, Szabó Villő, Szokoly Réka, Tóth Janka Sára. Felkészítő: Takács András), 2. Landorhegyi, Zalaegerszeg, 3. Pákai Öveges-iskola. IV. korcsoport. Fiúk: 1. Palini Inkey Boldizsár Általános Iskola (Becskei Álmos, Berta László Dorián, Csöndör Bálint István, Gémesi Levente, Harangozó Gergő, Kurucsai Leon, Schirling Áron, Szabó Ádám, Szklenár Ge (Becskei Álmos, Berta László Dorián, Csöndör Bálint István, Gémesi Levente, Harangozó Gergő, Kurucsai Leon, Schirling Áron, Szabó Ádám, Szklenár Gergő, Vígh Balázs Miklós. Felkészítő: Horváthné Hegyi Erzsébet) 9 pont, 2. Keszthely, Vajda, 3. Zalakomár, Somssich A.

Fotó: MDSZ

V-VI. korcsoport. Fiúk: 1. Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa (Baglady Marcell András, Keller Attila, Mikler Péter Zsolt, Richter Máté, Szilárd Olivér Zénó, Szmodics Zétény, Takács Kevin, Vadász Noé. Felkészítő: Török Tamás), 2. Keszthely, Asbóth S., 3. Z. Széchenyi. Lányok: 1. Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa (Bedő Barbara, Fülöp Jázmin, Kerek Gréta Petra, Miskevics Jázmin, Müller Eliza, Pintér Dóra, Szommer Héra, Tollár Petra, Vékási Fanni. Felkészítő: Török Tamás), 2. N. Cserháti Sándor Technikum, 3. Z. Ganz.

KÉZILABDA

Az Egervári László Általános Iskola győztes leányai
Fotó: MDSZ

Kis iskolák III-IV. korcsoport. Lányok: 1. Egervári László Általános Iskola, Egervár (Cséve Lilien, Darabos Dorina, Farsang Izabella, Nagy Szofi, Gróf Brigitta, Nazarkova Elizevete, Luif Dóra, Méhes Regina, Pallér Zsófia, Takács Boglárka, Tompos Jázmin Norina, Tóth Viktória, Váczy Csenge. Felkészítő: Kern Lajos), 2. Söjtöri Deák Ferenc Általános Iskola, 3. Kerkai Jenő Általános Iskola, Csesztreg.